Genc Yazarlar Cetesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genc Yazarlar Cetesi

Edebiyat hakkında bir iki ciziktirme

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Laila

2 posters
YazarMesaj
Laila

Laila Empty
MesajKonu: Laila   Laila Icon_minitimeÇarş. Nis. 23, 2008 11:11 am

Merhabalar...
Ben 14 yaşında, yazar olduğunu sanan, özentilikten kurtulamayan, kimi zaman çocuk, kimi zaman kadın bir kişiliğim. Masmavi kanatlarım vardı, özgünlük kanatlarım, üstlerine kaya düştü, ben kurtuldum kanadım kurtulamadı, öyle işte.

Şu aralar hobim ineklemek. Normal hayatta ise hobilerim arasında kitap okumak, müzik dinlemek, internete girmek ve animasyon vb. türü şeyler yapmak sayılabilir. Şu aralar OKS belasına sardığım için aktif olamıyorum. 8 Hazirandan sonra aktifim inşallah.

Normal olduğumu düşünmüyorum. Normal denen insanlardan korkuyorum. Onlar normal değil. Onlar kötü. Öcü onlar. Kötüler. Onlar beni sömürmek için uğraşıyorlar sadece. Tek istekleri bu. Geçmişte hayalleri onlardan alındığı için, benim hayallerimi almaya çalışıyorlar ama ben onlara izin vermeyeceğim.

Masmavi kanatlarım.... Ezildiler, özgün değilim. Özgünüm, ama istediğim alanda özgün değilim.

Herneyse. GYÇ'nin ilk kurulduğu yer olan Harry Potter Cafe'de sevilen bir üyeyim. En azından herkes öyle söylüyor. Burada da beni sevenler olduğuna eminim.

HPC'de Not Defteri bölümünde serime ve yazılarıma rastlayabilirsiniz. Yeni bir seri başlatacağım 8 haziranda. Kapı. Buradan da reklam yapmış olayım.

En sevdiğim yazarlardan biri Fırat Bayrak, biri de C.S. Lewis. Biri de J.K Rowling. Ve tabii ki J.R.R. Tolkien. Bir de Kara Kule'siyle hayatıma girmiş olan Stephen King.

En sevdiğim grupların birincisi Linkin Park. Ardından Tegan&Sara ve Bright Eyes geliyor. Rock, Punk ve İndie dinliyorum. İndie'yle tanışmamı sağlaayn grup Travis. O adamlara büyük saygı duyuyorum. Solistin sesi beni sakinleştiriyor resmen. Hükümsüzdür.(nereden çıktı ben de anlamadım) Ayrıca dinlediğim tek hip-hop grubu da Fort Minor.

Çeviri yapıyorum. İngilizce Türkçe falan. Herhangi bir kursa gitmiş değilim, özel okula gidip de 1. sınıftan itibaren ingilizce dersi almış değilim. Tamamen kendi yeteneğim ve ilgim sayesinde.

Şu anda son 23 Nisan'ımı kutluyorum. Seneye 19 Mayıs kutlamaya başlayacağım. Bu beni hem heyecanlandırıyor hem de üzüyor. İlköğretim bitti, lise başlıyor. Hayatımda bir sürü şey değişecek. Herneyse. Fort Minor'ın bir şarkısında vardı. 'Değişim iyidir.'

Kısalardan uzunu oluşturmuşum. Kısa kısa cümlelerle uzun bir konu oluşturmuşum yani. Bir sözle bitirmek istiyorum. Originalin orjinali original değil de orjinal değil miydi? (orjinalinorjinaliorjinaldeğildeorjinaldeğilmiydi? diye okunur)

Ben buyum. Yazar dediğin benim gibi olmaz. En azından ben böyle düşünüyorum. Ben buyum, daha fazlası değil.
YamYam_tom
Yeni Yazar
Yeni Yazar
YamYam_tom

Laila Empty
MesajKonu: Geri: Laila   Laila Icon_minitimeCuma Mayıs 02, 2008 4:06 pm

Hoşgeldin aramıza..
Yazmaya devam et...
Bırakma...
Unutma...
Bizim için kalemler...
Asla açılamayan ağızlardır...