Genc Yazarlar Cetesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genc Yazarlar Cetesi

Edebiyat hakkında bir iki ciziktirme

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Harry Potter Serisi

+2
HeyHoLou!
rebelde_th
6 posters
YazarMesaj
rebelde_th

rebelde_th

Harry Potter Serisi Empty
MesajKonu: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 29, 2007 8:36 pm

Harry Potter and the Philosopher's Stone (Harry Potter ve Felsefe Taşı)

Harry Potter Serisi Felsefetadv2

Harry Potter sıradan bir çocuk olduğunu sanırken, bir baykuşun getirdiği mektuplarla hayatı değişir: Başvurmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na kabul edilmiştir. Burada birbirinden ilginç dersler alır, iki arkadaşıyla birlikte maceradan maceraya koşar. Yaşayarak öğrendikleri sayesinde küçük yaşta becerikli bir büyücü olup çıkar.

J. K. Rowling'in zengin düşgücü, onu bebeğiyle yalnız yaşayan sıradan bir anneden, kitapları dünyada 100 milyondan fazla satan, 40'tan fazla dile çevrilen parlak bir yazara dönüştürdü. Kitapların artık "sanal" ortamda okunmaya başladığı bir çağda, Harry Potter genç kuşağı "gerçek" bir kitabın sayfaları arasında yepyeni bir dünyayı keşfetmenin heyecanıyla tanıştırdı.

Harry Potter'ın baş döndürücü "büyülü" dünyasına adım atmadan önce kemerlerinizi bağlayın!

Harry Potter and the Chamber of Secrets (Harry Potter ve Sırlar Odası)

Harry Potter Serisi Harry07en3

Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardır ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse, bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Oda'nın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır. Ve gerçekten de başına gelmedik felaket kalmaz.

Harry Potter'ın okuldaki ikinci yılını anlatan Harry Potter ve Sırlar Odası'nda J. K. Rowling, bildik öğrenci sorunlarını -kıkançlıklar, rekabetler, çekingenlikler- yer yer ürkütücü, yer yer komik düşsel öğelerle ustaca iç içe geçiriyor. Dizinin ilk kitabı Harry Potter ve Felsefe Taşı kadar sürükleyici olan bu ikinci kitabı heyecandan soluğunuzu tutarak okuyacaksınız.
rebelde_th

rebelde_th

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 29, 2007 8:36 pm

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Harry Potter ve Azkaban Tutsağı)

Harry Potter Serisi Azkabantutsaia1

Çevirmen: Sevin Okyay - Kutlukhan Kutlu

Sirius Black adında azılı bir katil, tüyler ürpetici Azkaban kalesinde tam on iki yıl boyunca tutsak kalmıştır. Tek lanetle on üç kişiyi birden öldüren Black'in, Karanlık Lord Voldemort'un hizmetkarı olduğuna kesin gözüyle bakılmaktadır. Bir yolunu bulup Azkaban'dan kaçan Black'in peşinde olduğu bir tek kişi vardır: Harry Potter. Harry, büyücülük okulunun sihirli duvarları arasındayken, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikteyken bile güvende değildir. çünkü aralarında bir hain olabilir.

Okuldaki üçüncü yılında Harry'yi, yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni, ilk kez alacağı Kehanet dersi, heyecanlı Quidditch maçları ve büyücülük köyü Hogsmeade bekliyor. Ama Harry'nin öncelikle Sirius Black'in elinden kurtulması gerek. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, beklenmedik gelişmelerle her sayfasında okuru biraz daha şaşırtan, biraz daha heyecanlandıran bir kitap.

Harry Potter and the Goblet of Fire (Harry Potter ve Ateş Kadehi)

Harry Potter Serisi Atekadehioc7

Harry Potter'ın büyücülük okulundaki dördüncü yılında başından geçenleri anlatan Harry Potter ve Ateş Kadehi, dizinin önceki kitaplarında tanık olduğumuzdan hem çok daha eğlenceli, hem çok daha ürkütücü bir büyücülük dünyasının kapılarını açıyor.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nda dördüncü sınıfa geçen Harry, yaz tatilinde Dursley'lerden izin koparıp arkadaşlarıyla birlikte Quidditch Dünya Kupası finalini izlemeye gidiyor. Bu yıl Hogwarts'taki en büyük yenilik ise, Üçbüyücü Turnuvası. Üç rakip büyücülük okulunun katılımıyla gerçekleşen bu etkinlik yüz yıldan beri ilk kez düzenleniyor. Harry, istemediği halde, yaşı bile tutmadığı halde, kendini bu Turnuva'nın içinde buluyor. Oysa onun tek istediği, büyücülük standartları içinde olabildiğince "normal" bir yaşam sürmek, yeni büyüler öğrenerek kendini geliştirmek, Cho'yla ilgili hayaller kurmak, Ron ve Hermione'yle hoşça vakit geçirmek. Ancak, alnındaki yara izinin ikide bir acıması, korkunç olayların yaklaşmakta olduğunun habercisi...
rebelde_th

rebelde_th

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 29, 2007 8:37 pm

Harry Potter and the Order of the Phoenix (Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı)

Harry Potter Serisi Zmrdankayoldalzk9

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki beşinci yılında Harry, hayatını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz pek çok şeyle başa çıkmak zorunda: Yaz tatilini yanlarında harcadığı aptal akrabaları; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokan Sihir Bakanlığı; öncekileri mumla aratan yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; yeni karşı karşıya geldiği Ruh Emici'ler ve Ölüm Yiyen'ler, varlığını her zamankinden çok hissettiren Voldemort; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar, sürekli yenilenen bir kabus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü, beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek...

Dizinin ilk dört kitabından gözlerimizin önünde adeta etten kemikten bir büyülü dünya kuran J.K. Rowling, yaratıcılığıyla yine başrolde: Satırlara ve satır aralarına serpiştirilmiş zekice ayrıntılar, olay örgüsünü daha da zenginleştiriyor, büyülü dünyaya yeni renkler katıyor. Bu sürükleyici kitabı elinizden bırakamayıp kalınlığıyle ters orantılı bir hızla okuyacak ve tıpkı Harry gibi bir sonraki okul yılını iple çekerek Hogwarts'tan ayrılacaksınız.

Harry Potter and the Half-Blood Prince (Harry Potter ve Melez Prens)

Harry Potter Serisi Melezprenspx1

Büyücüler dünyasında devam eden karmaşa artık Muggle'ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts'daki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu'ndaki okul alışverişi sırasında Draco Malfoy'un bir işler çevirdiğini fark eder.

Lord Voldemort'un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da Malfoy'un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan Harry'yi yine zor günler beklemektedir.
rebelde_th

rebelde_th

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 29, 2007 8:38 pm

Harry Potter and the Deathly Hallows

Harry Potter Serisi Deathlyhallowstx1

Çıkış Tarihi:21 Temmuz 2007

Yetişkinler İçin Olan Baskı

Harry, Private Drive'da beklemektedir.Zümrüdüanka Yoldaşlığı eğer başarabilirlerse Voldemort ve adamlarının haberi olmadan, ona güvenli bir şekilde eşlik etmek için gelmektedirler.Peki ama Harry daha sonra ne yapacak? Dumbledore'un ona bırakmış olduğu bu çok önemli ve gerçekleştirilmesi neredeyse imkansız olan görevi nasıl başaracak?

Çocuklar İçin Olan Baskı

Harry karanlık,zor ve imkansız görünen bir görevle karşı karşıya: Voldemort'un kalan hortkuluklarının yerini bulmak.Harry daha önce hiç bu kadar yalnız hissetmedi ya da daha önce gölgelerle dolu olan bir geleceğe bu kadar yakından bakmadı.Ama Harry mutlaka bu görevi tamamlamak için gereken gücü bir şekilde içinde bulmalı.Sıcaklığı, güvenliği ve Kovuk'u terkedip korku ya da tereddüt duymadan önünde yatan değiştirilemez yolu takip etmesi gerek.

Harry Potter serisinin bu son, yedinci kitabında, J.K Rowling sabırsızlıkla beklenen çoğu sorunun cevabını harika bir şekilde veriyor. Muhteşem zengin olay dokusuyla, daldıran,çeviren ve nefes kesen bir yerde döndüren yazarın hikaye anlatımının kadını olduğunu doğruluyor ve kitaplarının okunmasını, okutulmasını ve tekrar okunmasını söylüyor.

Harry Potter Serisi Endyq8
HeyHoLou!
Admin
HeyHoLou!

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimePtsi Eyl. 03, 2007 4:07 pm

ben bu kitaplara kurban olam. J.K. Rowling'in ellerinden öpem. Sayesinde Fantazi Edebiyatı diye bir şeyin varlığından haberdar oldum. Harry Potter Serisi 383797
Ölüm Yadigârları bir çıksada okusak. Türkçe Türkçe (bakın bana İngilizce'si yetersiz insan örneği)
http://heyholou.blogcu.com
rebelde_th

rebelde_th

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2007 9:41 am

HeyHoLou! demiş ki:
ben bu kitaplara kurban olam. J.K. Rowling'in ellerinden öpem. Sayesinde Fantazi Edebiyatı diye bir şeyin varlığından haberdar oldum. Harry Potter Serisi 383797
Ölüm Yadigârları bir çıksada okusak. Türkçe Türkçe (bakın bana İngilizce'si yetersiz insan örneği)

ingilizcem olsa ahh ahh...kıt biraz Harry Potter Serisi 854876

ingilizcesini buldum ama türkçesini bekliyom... wink
1st.Invincible

1st.Invincible

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeSalı Eyl. 11, 2007 4:13 pm

Anti-İngilizce

Türkçe Foreva...

Cümle süper ama Harry Potter Serisi 832891 Harry Potter Serisi 832891 Harry Potter Serisi 854876
YamYam_tom
Yeni Yazar
Yeni Yazar
YamYam_tom

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimePerş. Eyl. 13, 2007 8:52 pm

evet ya bende ingilizce okuyamıyorum...çıksa diye belkliyorum
Immorta£_Nym

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimePaz Eyl. 23, 2007 10:53 am

Ben son kitabın İngilizce'sini okudum.Hediye gelmişti bir arkadaşımdan,ben de okuayayım dedim.Çok kastım ama bitti sonunda.Zor oluyor ya..

İlk çıktığından beri düşürmüyorum elimden kitapları.Favorim de tartışmasız Zümrüdüanka Yoldaşlığı.
waage*

waage*

MesajKonu: Geri: Harry Potter Serisi   Harry Potter Serisi Icon_minitimeÇarş. Nis. 09, 2008 3:59 pm

kitaplığımdaki en sevdiğim kitaplar bunlar tartışmasız bir numaralar benim için saolsun j.k yazmış bende bayıla bayıla okumaktayım Harry Potter Serisi 201445

Harry Potter Serisi
1 sayfadaki 1 sayfası